Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Dezerty / Zákusky

  Kočičí oči

Připravíme si piškoty, které marmeládou slepujeme vždy dva plochou stranou k sobě. Máslo, cukr, žloutky, rum a kakao utřeme. Přidáme sníh a mouku s práškem do pečivá. Do vymazaného a moukou vysypané formy na ,,SRNČÍ HŘBET‘‘ nalijeme část těsta. Na těsto naskládáme připravené slepené piškoty, a to ve dvou řadách. Na to nalijeme zbytek těsta a upečeme. Těsto by mělo být hustší, aby piškoty nevyplavaly. Hotový moučník vyklopíme a polijeme čokoládovou polevou. Moučník se snažíme krájet tak abych uprostřed překrojil slepené piškoty, které se pak podobají kočičím očím.

1 balíčky Piškotů, 100g másla, 150 g cukru moučky, 1 vanilkový cukr, 2 žloutky, 2 lžíce rumu a 150 g polohrubé mouky ,  špetka prášku do pečiva, 5 lžic mléka, sníh ze dvou bílku , trochu kakaa, marmeláda, čokoládová poleva


Piškoty v lístkovém těstu

Z mléka a pudinků uvaříme vanilkový pudink. Z listového těsta vyválíme dvě placky.  Jednu placku položíme na připravený plech. Na těsto naskládáme piškoty a zalijeme pudinkem. Do pudinku vmačkáváme ovoce z kompotu a celé přikryjeme druhou packou listového těsta. Vložíme do vyhřáté trouby a dáme péct na 25-30min. Hotový moučník posypeme moučkovým cukrem.

2 balíčky Piškotů, 1 lístkové těsto, 1 sklence kompotu ( višně , třešně apod. ) , 2-3 vanilkové pudinky, 1 l mléka


Ovocný puding

Na dno plechu poklademe dětské piškoty ve dvou vrstvách. Piškoty položíme jedno vrstvou a tu druhou dáváme obráceně do mezer, které mezi piškoty vznikly. Uvaříme si puding z 2 – 3 sáčků dle návodu (může být jakékoli chutě, jakou maté rádi) a nalijeme jej hned na položené piškoty. Počkáme, až puding zchladne a pokládáme na něj různé ovoce tak , aby se dal potom nařezat na dortíky po té necháme vychladnout a dáme na noc do ledničky.

2 balíčky Piškotů , 2-3 vanilkové pudinky , 1 l mléka , Ovoce ( banán , kiwi, jahody apod. )
 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist